<…اخبار …> ذوب آهن همزمان با توسعه به فکر مسائل زیست محیطی نیز بوده است

اردیبهشت ۵, ۱۳۹۸

 

مهندس یزدی زاده در هجدهمین نمایشگاه بین المللی
محیط زیست صنعت فولاد همزمان با توسعه به مسائل زیست محیطی نیز بوده است

مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با حضور در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست که محل نمایشگاههای بین المللی تهران بر روی آن منتشر شده است، در نشست خبره با خبرنگاران رسانه های اجتماعی، با در نظر گرفتن اهمیت اقدامات و دستاوردهای زیست محیطی این شرکت، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
وی گفت: ذوبآهناصفحان با ایجاد زیست محیطی منطبق با استاندارد ISO 14001: 2015 و تعهد به حفظ و حفظ محیط زیست در کلان خود، توسعه پایدار را به عنوان یکی از کلیدی هدف انتخاب و تحویل داده، به طوری که همه پروژه ها و طرح های خود را با توجه به این مهم، برنامهريزي و اجرا مينمايد. از آن گذشته، نظر به صرف هزینه ی مصرف منابع و استفاده از تکنولوژی جدید با دیدگاه كاهش هزینه ها نیز مورد توجه قرار گرفته است.
مهندس یزدی زاده با اشاره به اینکه صنعت فولاد همزمان با توسعه به مسائل زیست محیطی نیز بوده است، کنترل آلودگی را یکی از اقدامات ضروری برای صنایع دانست و اظهار داشت: در همین راستا، ۲۵ درصد تولید محل تولید هر تولیدی باید سبز باشد، که این مقدار در ذوب آهن اصفهان ۱۶ هزار و پانصد هکتار معادل ۸۴ برابر استانداردهای زیست محیطی است و هزینه نگهداری این فضای سبز در سال ۹۶ حدود ۱۰٫۵ میلیارد تومان و بیش از ۱۴ هزار هکتار از فضای سبز موجود به عنوان دیم آبیاری می شود.
مهندس یزدی زاده گفته است: صنایع فولاد به بحث های زیست محیطی توجه ویژه ای دارند و در رتبه های آخر به لحاظ آلودگی قرار دارند چرا که صنایع فولاد که در کشور ایجاد می شوند همزمان با اجرای پروژه های توسعه ای پروژه های زیست محیطی نیز عملیاتی با توجه به محیط زیست، توجه به کارکنان شده اند. وی یادآور شد: سازمان محیط زیست در همه شهرها به ویژه شهرهای صنعتی نمایندگی دارد و استانداردهایی را برای صنایع مورد توجه قرار می دهد و ذوب آهن نیز در همین راستا فعالیت می کند.
وی گفت: محیط زیست تاکیدش بر گازهای گلخانه ای دارد و بر همین اساس سازمان محیط زیست در همه شهرها به ویژه شهرهای صنعتی نمایندگی می کند و استانداردها را برای صنایع مورد توجه قرار می دهد. در مورد ذوب آهن اختلافاتی در مورد درجه یک و دو وجود دارد، اما به اعتقاد ما ذوب آهن درجه دوم محاسوذ شده و باید درجه دو برای آن احترام گذاشته شود.

ظرف ۴ سال آینده کل نیاز آب صنعتی ذوب آهن اصفهان از ظهر طریق پساب شهری تامین می شود
مهندس یزدی زاده گفت: ذوب آهن تصفیه خانه ای دارد که به دنبال توسعه آن است تا بجای استفاده از آب زاینده رود در افق ۴ سال آینده از طریق پساب زرین شهر، فولاد شهر و نجف آباد، آب مورد نیاز کارخانه تامین شود.
وی با اشاره به این شرکت ۲۲۰ مگاوات تولید برق گفت: هم اکنون با توجه به تولید فولاد وهمچنین تولید برق در نیروگاه های شرکت، برای تولید هر کیلو گرم فولاد ۵/۵ لیتر آب نیاز است اگر آن را به ظرفیت نامی خود برسد این مقدار به ۳ لیتر کاهش خواهد یافت.
مهندس یزدی زاده به اشاره به ضرورت بهره برداری از منابع زغال سنگی موجود در کشور گفت: با هزینه پنج میلیون دلاری که صورت خواهد گرفت، مشکلات باطری شماره ۳ کک سازی نیز حل خواهد شد که گام مهمی برای بهبود شرایط زیست محیطی این شرکت محسوب می شود می شود
مهندس یزدی زاده گفت: پروژه هات شارژینگ که در ماه بهمن سال گذشته راه اندازی شد به شدت مصرف انرژی و آب را کاهش داده است.
وی اشاره به اینکه توسعه و سرمایه گذاری در معادن بسیار کند است، یادآور شد: برای تولید چهار میلیون تن فولاد ۶ میلیون تن نیاز به سنگ آهن ذوب آهن است، در گذشته کل تامین برق نیاز به ذوب آهن از طریق آهن آهن مرکزی تامین می شود، اما به یک بار به سمت جذب ارزش افزوده و تولید کنسانتره رفت. در این خصوص یکی از برنامه های شرکت، تامین از طریق معادن کوچک است.
مدیر عامل شرکت گفت: واحد ریخته گری ذوب آهن با هدف افزایش ظرفیت تولید تا نیمه شعبان راه اندازی می شود.
وی با اشاره به تولید سه نوع ریل در کشور، یادآور شد: برای تامین ریل مترو اعلام آمادگی کردیم و هیچ محدودیتی برای تامین ریل نداریم.

مهندس یزدی زاده گفت: سیاست این شرکت برای عرضه در بورس اوراق بهادار جهت روشن شدن موجود در بورس و تمدید مالیات است و همچنان تداوم عرضه ساختمانی در بورس است. وی در پایان گفت: “پاسخ به سوالات خبرنگاران، اهم دستاوردها و برنامه های انجام شده و در دست انجام زیست محیطی شرکت” عنوان شده است.

دریافت فایل  اهم پروژه های زیست محیطی انجام شده

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده، رئیس جمهور از استراحت ذوب اهن اصفهان

معصومه ابتكار، معاون اداره حفاظت از محیط زیست ایران و معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از پایتخت ذوب آهن اصفهان بازدید و در گفتگو با متخصصین این شرکت در جریان اهمیت اقدامات و دستاوردهای زیست محیطی این مجموعه بزرگ صنعتی گرفت.

مدیر آموزش و ارتباط با صنعت پژوهشگاه محیط زیست و توسعه پایدارسازمان حفاظت محیط زیست کشور عنوان: حجم فعال فعالیت ذوب آهن اصفهان در مورد موضوعات زیست محیطی چشمگیر و در توجه است

دکتر علیرضا رحمتی مدیر آموزش و ارتباطات با صنعت محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با حضور در هجدهمین نمایشگاه محیط زیست از پایتخت ذوب آهن اصفهان دیدار کرد و در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی در اختیار سازمان شرکت های صنعتی و صنعتی قرار داده اند تا اقدامات، دستاوردها و پروژه های در دست اقدام خود را به نمایش بگذارند و در صورت امکان این اطلاعات را در اختیار شرکت ها و سایر تولید کنندگان قرار دهند.
وی افزود: حجم فعال سازی ذوب آهن اصفهان در مورد مباحث زیست محیطی چشمگیر است و در توجه به توجه است.
دکتر رحمتی ذوب آهن در اصفهان شرکت مادر صنعت فولاد کشور را فراخواند و گفت: رفع گرد و غبار کنتورورسی فولادسازی، دریافت پساب شهرستان های اطراف و منطقه، بازچرخینی آب صنعتی و بهره برداری دوباره و استفاده مجدد در محیط زیست از اهمیت ویژه ای از اهداف اهن اصفهان در بحث زیست محیطی است.
وی با اشاره به این موضوع که ذوب آهن اصفهان در زمینه کاهش مصرف انرژی، اقدامات موثر برای رسیدن به مدیریت سبز انجام داده است، خاطر نشان ساخت: یکی از شاخص های مهم این شرکت در زمینه محیط زیست مدیریت پسماندهای ویژه، صنعتی و عادی خود طبق قانون مدیریت پسماند و تحویل آن به مراجع ذیصلاح است.
مدیر اجرایی و ارتباط با صنعت تحقیق محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: مدیریت اسب فرانسوی اصفهان با رعایت شاخص های اقتصادی سبز در جهت دستیابی به این هدف، اقدامات اساسی را برداشته است و امید در سال های آتی به این دست بزنید

آخرین اخبار